poniedziałek, 2 maja 2011

Jak wyprasować koszulę?

Na początku należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Koszule najlepiej prasować zanim całkowicie wyschnie. Gdy mamy do czynienia z koszulą wyciągniętą z szafy najlepiej zwilżyć ją delikatnie wodą. Ułatwi to nam prasowanie i koszula po takim zabiegu będzie się lepiej nosiła.
Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać to woda destylowana, którą należy uzupełniać żelazko, gdy używamy opcji parowania. Woda taka jest oczyszczona z zanieczyszczeń przez co zapobiega wytwarzaniu się kamienia w żelazku.


Koszula powinna być porozpinana wraz z mankietami, w przypadku ciemnych kolorów, koszule należy prasować po lewej stronie wówczas nie będą się błyszczały.
Najlepiej zawsze zaczynać od elementów, które prasuje się najtrudniej to znaczy: ramiona, rękawy i kołnierzyk. Dlaczego? Po wyprasowaniu na przykład pleców i przejściu do prasowania trudnych elementów najprawdopodobniej wygnieciemy elementy, które zostały już wyprasowane.Kołnierzyk:
Kołnierzyk rozłóż równo na desce do prasowania. Przejedź go żelazkiem zaczynając od zewnętrznej strony. Odwróć koszulę i złóż kołnierzyk tak jak to robisz, gdy nosisz koszulę, a następnie zaprasuj zagięcie. Do prasowania tak małego fragmentu jak kołnierzyk najlepiej używać tylko wierzchołka żelazka.

Ramiona:

Następnie ramiona. Ta część łączy kołnierzyk z tyłem koszuli. Umieść jedno ramię koszuli na wąskim końcu deski do prasowania i przejedź żelazkiem od szczytu ramienia do środka koszuli. Następnie przełóż koszule i wyprasuj drugie ramię.

Mankiety:

Rozłóż mankiety na desce do prasowania. Najpierw rozprasuj je od wewnątrz a następnie na zewnątrz.

Rękawy:

Złóż rękaw wzdłuż szwu i połóż rękaw na desce do prasowania z otwartymi mankietami. Rękaw przejdź dłonią by wygładzić powierzchnię materiału. Wyprasuj rękaw, obróć go na drugą stronę i również wyprasuj. Podobnie wyprasuj drugi rękaw koszuli. Zwróć szczególną uwagę na miejsce, gdzie rękaw łączy się z ramionami.

Przód:

Przód i tył są najłatwiejsze do wyprasowania. Ułóż jedna z frontowych części koszuli na szerokim końcu deski do prasowania. Jeżeli koszula ma kieszonki, prasowanie zacznij właśnie od nich.
Prasuj koszulę powoli, by nie powstawały nowe zagięcia. Uważaj, by dokładnie wyprasować miejsca szwów. Na koniec wyprasuj przestrzenie w okolicy guzików.

Tył koszuli:

Rozłóż równo tył koszuli na szerokim końcu deski do prasowania, zaczynając od górnej części powoli go rozprasuj. Przesuń koszulę do góry i wyprasuj resztę.

Koniec:

Jeżeli nie zakładasz koszuli bezpośrednio po prasowaniu, powieś ją na dobry wieszak, by się nie pomięła.
Jeżeli natomiast chcesz założyć koszulę od razu po prasowaniu, odczekaj chwilkę, aż ostygnie.

Szybkie prasowanie:

Jeżeli jesteś po prostu leniwy i cały dzień będzie chodził w marynarce wyprasuj tylko przód koszuli i te części, które będą widoczne, pomiętej reszty i tak nikt nie zobaczy.

1 komentarze:

natulka pisze...

.

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Labels