wtorek, 28 grudnia 2010

Na co warto zwrócić uwagę, zakładając garnitur na uroczystość?

Jak nosić garnitur - Podstawowe błędy.


Klasyczny kanon mody męskiej jest sztywny. Mimo ciągle zmieniających się trendów,
nie ulega chwilowym zawirowaniom. Oczywiście, stroje klasyczne też są modyfikowane, lecz zmiany te zachodzą powoli i są kosmetyczne, dlatego nikogo nie powinny zaskoczyć nawet po dłuższej absencji towarzyskiej. Poniższe podpunkty, to drobne uwagi - najczęściej popełniane błędy przy zakładaniu garnituru.

Garnitur


1. Brak wyczucia odpowiedniego ubioru, w stosunku do okoliczności.

Inaczej ubierzemy się, idąc do opery, a inaczej, idąc do warzywniaka po włoszczyznę.
Czasem dobrze jest się zastanowić nad tym, jak powinniśmy być ubrani tzn. jaki strój będzie odpowiedni dla wydarzenia, na które się wybieramy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, dobrze jest się zorientować lub po prostu zapytać organizatora.
Ta rada pozwoli nam uniknąć nietaktu, jakim niewątpliwie jest nieadekwatny do okazji ubiór.

2. Koszula
Jest światłem garnituru, dającym blask twarzy. Musi być zatem zawsze starannie wyprasowana, oczywiście wraz z kołnierzykiem, gdyż to on jest najbardziej widoczny z całej koszuli. Jeżeli zakładamy samą koszulę, bez krawata, wówczas guzik przy kołnierzyku powinien być odpięty.

3. Krawat
Krawat to coś więcej niż tylko kawałek tkaniny zawiązanej wokół szyi. Krawat to swoista "biżuteria" mężczyzny. Jest najważniejszym i najbardziej eksponowanym dodatkiem w jego ubiorze. Pozwala na pokazanie indywidualności męskiego ubioru, gustów i upodobań. Dlatego nasz wybór krawata nie powinien być przypadkowy.
Wiążemy go tak, by jego koniec sięgał centralnego punktu sprzączki paska. Za długi lub za krótki wygląda śmiesznie i niweczy całokształt naszego dobrego wyglądu.
Zawiązanie krawata nie jest trudną sztuką. Wystarczy tylko chwilę popróbować.
Kwestia dobrania krawata do koszuli, zostanie wkrótce poruszona w jednym z kolejnych, naszych artykułów.

4. Spodnie
Spodnie powinny lekko opierać się na wiązaniu buta, tak by nadać linii kantu lekkiego załamania, z drugiej strony zaś sięgać do poziomu obcasa.

5. Kamizelka
Ostatni dolny guzik kamizelki pełni rolę dekoracyjną, dlatego nie powinno się go zapinać.

6. Buty
Powinny być zawsze eleganckie, czyste i zadbane. Buty tak jak i dłonie wiele mówią o człowieku. Należy dopełnić wszelkich starań by wyglądały możliwie najlepiej.
Proponuję przed każdym wyjściem porządnie wyczyścić, nałożyć warstwę odpowiednio
dobranej pasty i wypolerować obuwie. Nadać im połysk.

7. Skarpetki
Dobrze jest wybrać kolor pośredni między kolorem buta, a kolorem spodni. Kierowanie się tą regułą pozwoli nam uniknąć większej wpadki. Oczywiście, białe skarpetki odpadają już na starcie : ).

8. Biżuteria
Jeżeli decydujemy się na dodatki, to należy pamiętać o umiarze. To raz. A dwa – konsekwencja. Zakładamy srebrne spinki do mankietów i krawata. Wybraliśmy srebro. Przepraszam, ale nie ma już tutaj miejsca na np. złoty zegarek! Konsekwentnie załóżmy wszystko w jednym kolorze. Dotyczy to również takich drobnych elementów jak klamra paska, czy oprawki okularów. Analogicznie postąpimy w przypadku butów, paska czy paska od zegarka. Wybierzemy jednakowy kolor! Taryfa ulgowa przysługuje jedynie obrączce.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Labels